5. ŠHT: V nabitom turnaji T+T cup 2019 „vlci“ na štvrtom mieste

Medzinárodná účasť, skvelé hokejové momenty a dráma až do posledného duelu. Tak vyzeral v skratke premiérový hokejový turnaj hráčov 5. ŠHT v Žiline. Pre domácich hráčov sa ušla nepopulárna 4. priečka, ale k medailám boli veľmi blízko.

Som veľmi rád, že sa nám opäť podarilo zorganizovať za podpory mesta Žilina, hlavného sponzora T+T a. s. a ďalších sponzorov kvalitný 3-dňový turnaj za účasti šiestich tímov, vrátane maďarského Győru,“ rozhovoril sa riaditeľ turnaja T+T cup a zároveň tréner brankárov v MsHKM Žilina Jozef Urdák. Fanúšikovia a diváci videli v Žiline 15 zápasov spestrených individuálnymi súťažami v druhý deň turnaja. „Touto cestou by som sa chcel veľmi pekne poďakovať všetkým rodičom, ktorí našli financie a podporili svoje deti pri  tomto krásnom, najrýchlejšom kolektívnom športe na svete. Určite veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na tomto krásnom novoročnom turnaji, bolo ich strašne veľa a som šťastný, že s nimi môžeme spolupracovať.

Podľa reakcií všetkých tímov, ale aj rodičov a fanúšikov, by nemusel T+T cup zostať iba pri svojom premiérovom ročníku. „Mojím osobným potešením je vyjadrenie družstiev, že sa tešia opäť o rok na tento turnaj, čo mňa osobne zaväzuje ešte k lepšej a kvalitnejšej organizácii. Ďakujem osobne pánovi primátorovi Petrovi Fiabáne za účasť na tomto turnaji, ako aj majiteľovi firmy T+T a.s. pánovi Antonovi Jánošovi a konateľovi MsHKM Žilina Danielovi Rančákovi,“ uzavrel riaditeľ úspešného športového podujatia J. Urdák. 

Výsledky MsHKM Žilina na turnaji T+T cup 2019:

 

MsHKM Žilina – HK Ružinov Bratislava 0:6


MsHKM Žilina – HOBA Bratislava 4:5 po sam. nájazdoch

Góly MsHKM: Macák, Urdák, Lopušanová, Ondoš.


MsHKM Žilina – HK mládež Michalovce 7:2

Góly MsHKM: Lopušanová 3, Žabka 2, Macák, Harvánek. 


MsHKM Žilina – Győr ETO HC 9:5

Góly MsHKM: Urdák 3, Macák 2, S. Smolka, Brna, Puškár, Harvánek. 


MsHKM Žilina – HK ŠKP Poprad 6:5 po sam. nájazdoch

Góly MsHKM: Urdák 2, T. Smolka, Lopušanová, Koša.


Zostava MsHKM: Veselý, Furmánek – S. Smolka, Marmostein, Urdák, Macák, Harvánek – T. Smolka, Gancár, Žabka, Lopušanová, Puškár – Šťastný, Švantner, Brna, Ondoš, Kubáň – Koša, Jánošík, Hlavoň. Tréneri: M. Petný, J. Chovan. 


Konečné poradie:

  1. HOBA Bratislava
  2. HK Poprad
  3. Ružinov Bratislava
  4. MsHKM Žilina
  5. HK Michalovce
  6. Győr ETO HC

 

Attachment