6. ŠHT: Trénersky návrat a fotogaléria z Memoriálu Jána Šterbáka

V dňoch 30.3.-1.4. 2018 sa uskutočnil v Steel Aréne III. ročník Memoriálu Jána Šterbáka. Po predošlom ročníku, ktorého sa zúčastnilo 6 družstiev bolo tohtoročné obsadenie doplnené o mužstvo zo Székesfehérváru a Nitry. O hodnotenie skvele zorganizovaného turnaja sme požiadali trénera žilinských šiestakov.

 

Tento turnaj dopadol organizačne veľmi dobre. Vysoko hodnotím športovú úroveň. Prvý zápas sme nastúpili proti silnému Trenčínu, ktorý hneď v prvých minútach ukázal svoju kvalitu. Naši chlapci však ukázali obetavosť a srdce a vďaka húževnatému a bojovnému výkonu, sme dotiahli tento zápas do víťazného konca,“ rozhovoril sa tréner žilinského tímu Martin Petný. V druhom stretnutí nastúpili „vlci“ proti domácim Košiciam. „Súboj proti domácim hráčom, bol z našej strany vlažný a naša koncovka stroskotala na košickom gólmanovi, ktorý odchytal výborný zápas.“

Tretí zápas sme chceli jednoznačne vyhrať, preto sme sa poriadne nachystali a z našej strany to bol koncentrovaný výkon, kde sme súpera nepustili takmer k ničomu aj vďaka tomu sme vyhrali,“ povedal na margo víťazstva proti zástupcovi maďarského hokeja z Feherváru tréner Petný. Ďalší súper, ktorý mladých Žilinčanov čakal, bol Poprad. „Zápas to bol kvalitný a vyrovnaný a po našich individuálnych chybách súper zaslúžene vyhral.“ Zápas so Slovanom Bratislava bol ďalšou ukážkou toho najlepšieho, čo sa na turnaji zúčastnilo. Dva vyspelé kolektívy predviedli žiacky hokej tej najvyššej úrovne. „V prvej tretine to bol z našej strany veľmi dobrý výkon, no v druhej časti hry sme začali hrať presný opak toho, čo sme chceli. Nakoniec sme ten zápas zvládli a proti bratislavskému Slovanu sme uspeli,“ dodal M. Petný.

Posledný zápas proti Nitre mal rozhodnúť o konečnom poradí v tabuľke, ktorá bola už pred posledným duelom poriadne zamotaná. „Turnaj bol kvalitný a každý tím mohol vyhrať s každým. V poslednom zápase nám išlo nám o medailové umiestnenie. Zápas bol z našej strany nedôrazný a veľké množstvo vylúčení, nás stálo sily, čo sa napokon odrazilo v ďalšej časti hry. Aj vďaka tomu Nitra zvíťazila.

Trénerské duo Martin Petný – Juraj Chovan v tomto prestížnom podujatí našlo veľa pozitív a v záverečnom hodnotení, nešetrilo chválou. „Chceme pochváliť našich chlapcov za ochotu a vieru vo vlastné sily, aj keď sme skončili na piatom mieste. Tri zápasy sme síce prehrali, ale v každom zápase rozhodovali detaily a každý jeden zápas bol vyrovnaný a kvalitný. Zápasmi proti takýmto kvalitným súperom budeme napredovať. Vyzdvihnúť chceme výkony Andreja Tomašca a Dária Lašša. Andrej získal ocenenie najlepšieho strelca turnaja a Dário bol druhý najlepší. Títo dvaja neboli oporou iba pre mužstvo, ale dovolíme si tvrdiť, že boli najlepšími hráčmi na celom turnaji,“ uzavrel svoje hodnotenie tréner Martin Petný.

 

Attachment