8. a 9. kolo LK: Cez víkend dve dôležité víťazstvá kadetov

Dôležité súboje v boji o postup do vyššej skupiny v lige kadetov čakali na žilinských „vlkov“ cez víkend. Spokojne môžeme skonštatovať, že oba zápasy zvládli žlto-zelení na výbornú. Najskôr si na svoje konto pripísali dva body v L. Mikuláši, kde spečatil bojovný a disciplinovaný výkon strelou do prázdnej bránky dvojgólový Cvacho. Na druhý deň privítali pod Dubňom húževnatého súpera z Detvy, ktorý však stratil veľa síl v sobotu (Detva vyhrala nad Zvolenom 6:1). Tie mu práve v Žiline chýbali a domáci sa tešili z pohodlného víťazstva.

8. kolo

HT MHK 32 Liptovský Mikuláš – MsHKM Žilina 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly MsHKM: 27. Truban (Beňuš, Tomašec), 47. Tretinár (Harvánek, A. Kuriak), 51. Cvacho (Truban, A. Kuriak), 60. Cvacho (Ješeta).

Zostava MsHKM: Pokorný – Ješeta, Franc, Cvacho, Duľa, Truban – A. Kuriak, Beňuš, Tretinár, M. Kuriak, Ficek – Ako, Harvánek, Lašš, Tomašec, Kleja – Kopij. Tréneri: M. Meluš, R. Kašša.

9. kolo

MsHKM Žilina – HC 07 Koliba Detva 12:3 (2:0, 7:1, 3:2)

Góly MsHKM: 9. A. Kuriak (M. Kuriak), 19. Cvacho (Franc, Truban), 23. Lašš (Tomašec), 26. Duľa (Lašš), 26. Duľa (Cvacho), 31. Tomašec (Lašš, Harvánek), 34. Tomašec (Lašš), 34. Truban (Franc, Ješeta), 40. Lašš (Tomašec, Kleja), 41. M. Kuriak (Tretinár, Ficek), 48. Truban (Cvacho), 51. Duľa (Truban, Cvacho).

Zostava MsHKM: Pokorný, Sagan – Ješeta, Franc, Cvacho, Duľa, Truban – A. Kuriak, Beňuš, Tretinár, M. Kuriak, Ficek – Ako, Harvánek, Lašš, Tomašec, Kleja – Kopij. Tréneri: M. Meluš, R. Kašša.