8. ŠHT: Na majstrovstvách Slovenska proti Slovanu, Košiciam a Popradu (program)

O úspechu hokejového tímu 8. ŠHT sme vás už na našich stránkach informovali. Teraz vám prinášame podrobnejší prehľad záverečného turnaja o majstra Slovenska, ktorý sa už onedlho uskutoční na zimnom štadióne v Michalovciach.

O majstra SR v kategórii starších žiakov budú mladí Žilinčania bojovať proti Slovanu Bratislava, HC Košice a HK ŠKP Poprad. Právo účasti na MSŽ SR majú družstvá starších žiakov (8. triedy) klubu, ktoré sa v aktuálnej sezóne umiestnili na 1. mieste v časti ZsZĽH (Slovan Bratislava), na 1. mieste SsZĽH (MsHKM Žilina) a na 1. a 2. mieste mieste VsZĽH (HC Košice a HK ŠKP Poprad).

V Michalovciach sa „vlci“ teda zúčastnia turnajovej krátkodobej súťaže v termíne 11. – 13. 4. 2019, kde pôjde o hrací systém: Každý s každým jednokolovo. Každé stretnutie musí mať víťaza. V prípade remízy po ukončení riadneho hracieho času sa postupuje v zmysle čl. 6.10 a 6.11 SP SZĽH. Nakoľko MSŽ SR sa hrajú turnajovým systémom, tak sa postupuje podľa prvého ods. čl. 6.10.1 cit. “Ak v kvalifikačnom kole, druhom kole, poslednom kole a iných zápasoch sa zápas skončí nerozhodným stavom po troch tretinách, 5 minútové predĺženie sa hrá hneď po trojminútovej prestávke.“ V zmysle rozhodnutia KM SZĽH zo dňa 31.3.2017 sa odohrá predĺženie vo formáte 4-4 . Ak žiadne z družstiev nestrelí gól, zápas bude pokračovať samostatnými nájazdmi v zmysle ustanovení čl. 6.11. SP SZĽH s úpravou strednej časti klziska medzi bodmi na vhadzovanie na sucho.

Program turnaja o majstra SR:

Attachment