8. ŠHT: Postup na majstrovstvá Slovenska s nervami aj noblesou (fotogaléria)

Košele, kravaty, obleky…60 nervy drásajúcich minút…Obrovská úľava, radosť, detské šampanské a pizza… Takýto je sumár rozhodujúceho duelu 8. ŠHT proti odvekému rivalovi z Martina.

Predposledné kolo základnej časti stredoslovenského regiónu medzi Žilinou a Martinom, bolo rozhodujúcim v otázke postupu na majstrovstvá SR. Karty boli pred zápasom rozdané jasne: žlto-zeleným stačila aj remíza (oba kolektívy verili už vopred v zisk bodov v poslednom kole na ľade Ružomberka, resp. L. Mikuláša), no tá sa nerodila ľahko. Až necelých 5 minút pred koncom zmazal jednogólový náskok Martina presnou strelou Tretinár a nasmeroval autobus pána Jarinu na východ republiky do Michaloviec (dejisko majstrovstiev Slovenska – poz. red.).

Ešte väčšiu dôležitosť a noblesu dali postupu medzi štyri najlepšie tímy na Slovensku mladí „vlci“. Na rozhodujúci duel prišli po vzore extraligových, či svetových tímov vvyobliekaní ako na maturitný večierok a vo vzduchu bolo cítiť, že ide o veľa. Záverečný aplauz po remíze 1:1 nemal konca kraja a potom už prišlo na rad to, čo je na športe a jeho emóciách najkrajšie – oslavy. Nealkoholické šampanské tieklo prúdom a na posilnenie vyčerpaných organizmov mladých hokejistov určite dobre padla pizza.

Takže chlapci ďakujeme, gratulujeme a držíme palce pri reprezentácii žilinského mládežníckeho hokeja na najvyššej slovenskej úrovni!