9. a 10. kolo EXJ: Skvelý víkend Juniorov, zo šiestich bodov priviezli päť

Juniori mali cez víkend pred sebou veľkú výzvu v podobe dvoch duelov na východe republiky, kde ich čakali ťažkí súperi z Popradu a Košíc. Disciplinovaný a zodpovedný výkon priniesol trojbodový zisk v Poprade, kde však žlto-zelení prišli o gólmana Lackoviča (trest za hrubosť). V nedeľu tak naskočil do bránky dorastenec Kubiridžák a už po 8 sekundách ho súper „privítal“ gólom. Žlto-zelení prehrali prvú tretinu 3:0 a nevyzeralo to s nimi dobre. Juniori však ukázali veľké srdiečko a dvomi gólmi Lopušana a jedným Zahradníka, priviedli duel do predĺženia a nájazdov. Dvojbodovým hrdinom duelu sa stal úspešný exekútor trestného strieľania, Korbáš.

HK ŠKP Poprad – MsHKM Žilina 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Góly MsHKM: 1. Pjatak (Korbáš, Valášek), 6. Zahradník, 28. Valášek (Pjatak, Káčer).

Zostava MsHKM: Lackovič – Patlevič, Pišoja, Špinler, Minárik, Zahradník – Káčer, Surán, Valášek, Korbáš, Pjatak – Slanička, Babenko, Šteiniger, Lopušan, Vydra – Domanický, Lopuchovský, Brath, Kráľ, Mrázik. Tréneri: M. Hrnčár, R. Stranianek.

HC Košice – MsHKM Žilina 3:4 sn (3:0, 0:2, 0:1, 0:0)

Góly MsHKM: 29. Lopušan (Surán), 38. Lopušan (Zahradník), 57. Zahradník (Lopušan), 65. Korbáš (rozhodujúci sam. nájazd).

Zostava MsHKM: Kubiridžák – Patlevič, Pišoja, Špinler, Minárik, Zahradník – Káčer, Surán, Valášek, Korbáš, Pjatak – Slanička, Babenko, Šteiniger, Lopušan, Vydra – Domanický, Lopuchovský, Brath, Kráľ, Mrázik. Tréneri: M. Hrnčár, R. Stranianek.