Boli sme na návšteve: na tréningu brankárov MsHKM Žilina (fotogaléria)

Po návšteve v dorasteneckom tíme MsHKM, sme tentokrát upriamili svoju pozornosť na špeciálnu skupinu hráčov, ktorí okrem svojich klasických tréningov v tíme, zarezávajú aj samostatne. Špeciálne skupiny brankárov vedie hlavný tréner Jozef Urdák, ktorému pomáhajú asistenti Lukáš Lizák a Marián Holák.

 

V rámci letnej prípravy sa samostatne 3-krát do týždňa pripravujú aj mládežnícki brankári MsHKM Žilina. Brankári sú rozdelení do dvoch skupín, pričom mladšia je od 3. ročníka po 8. ročník a staršia skupina od kadetov až po juniorov,“ uviedol hlavný tréner brankárov pod Dubňom Jozef Urdák. Do tréningového procesu hráčov z bránkoviska, vkladajú všetci traja tréneri špeciálne prvky určené pre nich, aby tak vhodne doplnili obsahové zameranie klasických tréningov. „V tréningu sa snažíme zameriavať predovšetkým na rozvoj rýchlosti a obratnosti, ku čomu pripájame aj rozvoj koordinacie, sily a dynamiky. Štvrtkové tréningy máme zase zamerané na špeciálnu palicovú techniku a reakčnú schopnosť brankárov,“ vysvetľuje tréner Jozef Urdák. 

Brankári navštevujúci tréningy podľa kategórií:

4. HP: Matej KOSA, Jakub BAČÉ, Daniel MIHO

5. ŠHT: Matyáš VESELÝ, Tomáš FURMÁNEK

6. ŠHT: Adam BARČIAK, Dominik KĹBIK
 
7. ŠHT: Ivana LÁTKOVÁ, Ján BÚTORA, Daniel VRÁBEL
 
8. ŠHT: Peter SAGAN, Oliver MANÍK
 
Kadeti: Filip KUBIRIDŽÁK, Dávid POKORNÝ, Peter ČIERŇAVA, Kevin BÁLINT
 

Dorast: Samuel CIGÁNIK, Jakub SIHELSKÝ, Matúš CYPRICH, Marko JÁNOŠÍK, Dominika TABAČKOVÁ

Juniori: Jakub LACKOVIČ, Erik JANEK
 
 
 

Attachment