Boli sme na návšteve: v dorasteneckom tíme MsHKM Žilina (fotogaléria)

Na stránkach mládežníckeho klubu vás chceme informovať o dianí v MsHKM, a tak sa budeme zastavovať na tréningoch jednotlivých kategórií. Začíname účastníkom dorasteneckej extraligy, ktorý pod vedením trénerskej dvojice Róbert Rehák – Ján Kocúr, odkrajuje z prvých dávok na suchu.

 

Extraligovú súťaž dorastencov čaká v nasledujúcej sezóne zmena oproti minulému ročníku, keď sa v nej predstaví 14 tímov. Z nich sa po základnej časti odpojí osmička do play-off a tímy na 9. až 14. mieste, budú hrať o zotrvanie v súťaži. Z extraligy vypadne do 1. ligy posledný tím.

Prípravné obdobie sme odštartovali 2. mája a trvať bude 8 týždňov. Po tomto období sa rozídeme na letné dovolenky a v tréningovom procese sa stretneme opäť na začiatku predsúťažného obdobia, čo je 23. 7. 2018,“ rozhovoril sa hlavný tréner dorasteneckého tímu Róbert Rehák a pokračoval: „V tréningoch sa zameriavame predovšetkým na rozvoj všetkých zložiek fyzickej pripravenosti hokejistu. Náš tréning dostal širší rozmer aj možnosťou využívania novej in-line plochy, kde sa zameriavame na rozvoj herných činností jednotlivca a nevynechávame ani športové hry ako futbal, basketbal, hokejbal…

Dorastenecký tím momentálne netrénuje v plnom možnom zložení, keďže sa musí zaobísť bez trojice hráčov (Brath, Zicho, Rehák). „Čo sa týka kádra v letnej príprave, tak ako každoročne, aj teraz sme posunuli niekoľko hráčov do prípravy s juniorským tímom. Aktuálny stav konzultujeme s trénermi juniorov a kadetov a pri nástupe na ľad prispôsobíme počty hráčov v jednotlivých tímoch k danému stavu.

 

Aktuálny káder dorastu v prípravnom období 2018/2019:

Brankári: Matúš Cyprich, Samuel Cigánik, Jakub Sihelský, Juraj Dlugolinský, Marko Jánošík

Obrancovia: Petr Král, Šimon Káčer, Ján Kocúr, Jozef Myšiak, Samuel Slaninka, Filip Kozák, Alexandra Mendrejová

Útočníci: Filip Mrázik, Šimon Lopušan, Kevin Jendroľ, Jakub Šteiniger, Richard Gašpierik, Michal Pleva, Lukáš Kubík, Pavol Puvák, Dávid Klučka, Nikola Nemčeková, Lucia Záborská, Annamária Lodňanová

Attachment