Boli sme na návšteve: v juniorskom tíme MsHKM Žilina (fotogaléria)

Najstarší mládežnícky ročník juniorov absolvoval prípravu na nový ročník pod vedením trénerskej dvojice Martin Hrnčár – Radoslav Stranianek. Do suchého tréningu sa zapojilo cez 20 hráčov, ktorí budú pred prechodom na ľad doplnení ďalšími. 

„Prípravu na novú sezónu sme absolvovali v podstate dobre a naplánované veci sme naplnili v plnom rozsahu,“ stručne zhodnotil obdobie ôsmich týždňov tréner juniorského tímu Martin Hrnčár a pokračoval: „Spokojnosť môžeme vysloviť predovšetkým s prístupom a nasadením hráčov k tréningovému procesu a nespokojnosť s opakovanými absenciami jednotlivcov na tréningoch.
 
Okrem klasického tréningového drillu na zimnom štadióne, zaradili juniori do prípravy aj jeden netradičný prvok. „Do prípravy sme vložili aj tréningy thaiboxu s profi boxerom. Tieto tréningy veľmi vhodne zapadli najmä po emocionálnej stránke, motivačnej a koncentrácie – zaváhaš a dostaneš ranu,“ vysvetľuje tréner Hrnčár. 
 
Momentálna skladba juniorského mančaftu ešte nie je konečná a tréneri majú predstavy o doplnení, či posilnení kádra pred nástupom na ľad. „Tím sa ešte bude profilovať najmä po prechode na ľad. Predpokladáme, že sa ku nám pripojí ďalších 7 až 8 hráčov, ktorí sa pobijú o miesto v zostave.“ 
 

Aktuálny káder juniorov v prípravnom období 2018/2019 

Brankári: Jakub Lackovič, Erik Janek

Obrancovia: Martin Turian, Marcel Dlugoš, Dominik Surán, Albert Groma, Samuel Holečka, Samuel Domanický, Michal Bohucký, Alexey Babenko
 
Útočníci: Vladimír Krč, Michal Coma, Denis Valášek, Richard Kolek, Simeon Pjatak, Andrej Straka, Ivan Hryzák, Matúš Korbáš, Patrik Šulek, Ivan Bielousov, Martin Vydra, Samuel Zicho, Samuel Rehák
 
 
 
 

Attachment