Boli sme na návšteve: v tíme kadetov MsHKM Žilina (fotogaléria)

Do kompletnej skladačky hokejových tímov MsHKM pripravujúcich sa na novú sezónu, chýbajú už len posledné z nich. Na tréningu najstaršej žiackej kategórie, sa hráči potili pod vedením trénerskej dvojice Stanislav Škorvánek – Marián Meluš.

 

Všeobecnú prípravu sme začali 2. mája tréningami v priestoroch základnej školy V. Javorku a zimného štadióna. V družstve máme momentálne 19 hráčov,  ktorí sa až na malé výpadky zo zdravotných dôvodov, pripravujú na novú sezónu,“ rozhovoril sa hlavný tréner tímu kadetov Stanislav Škorvánek a pokračoval: „Trénovať budeme do 27. 6., po čom si chlapci oddýchnu na prázdninách a pevne veríme, že posledný julový týždeň začneme s prípravou na ľade.

Letný tréningový drill nie je v hokejovom prostredí zrovna najobľúbenejšou časťou sezóny, no tréneri si prípravné obdobie kadetov pochvaľujú. „Tréningy sme zamerali na všeobecný rozvoj všetkých zložiek  a môžeme povedať, že sa počas prípavy nevyskytli žiadne problémy a s tréningovou morálkou a nasadením chlapcov v tréningu, sme veľmi spokojní,“ hovorí Stanislav Škorvánek a zároveň vyzdvihuje samostatné tréningy brankárov, ktoré v žilinskej mládeži fungujú v letnej príprave už viacero sezón. „Osobne som veľmi rád, že brankári majú možnost absolvovať špeciálne tréningy pod vedením trénerov brankárov, pretože to vnímam ako post so špecifickými požiadavkami na výkonnosť hráčov.

Tréner kadetov očakáva, že počas sezóny bude dochádzať k posunom v kádroch jednotlivých družstiev, čo vytvára priestor a šancu na napredovanie. „Káder zostal oproti minulým sezónam takmer nezmenený, pribudol Tomáš Dudáš. Osobne predpokladám a verím, že sa chlapci športovo pobijú aj o miesta vo vyššej vekovej kategórii dorastu.“ 

Aktuálny káder kadetov v prípravnom období 2018/2019:

Brankári: Peter Čierňava, Dávid Pokorný, Kevin Bálint

Obrancovia: Marek Súkeník, Maroš Puškár, Matej Ješeta, Filip Pálfy, Oliver Olbert, Michal Franc, Juraj Jedličák

Útočníci: Ľuboš Staríček, Marek Synák, Tomáš Dudáš, Pavol Cvacho, Patrik Kubala, Dávid Masaryk, Jozef Tichý, Sebastián Ficek, Jakub Šubjak

 

 

Attachment