Boli sme na návšteve: v tímoch starších žiakov MsHKM (fotogaléria)

Pod vedením trénerskej dvojice Igor Marták – Lukáš Lizák, sa na novú sezónu zodpovedne pripravujú aj hráči v kategórii starších žiakov, ktorá zahŕňa tímy 8. a 7. ŠHT.

 

Oba mančafty sme navštívili pri letnom drile v priestoroch zimného štadióna v Žiline. „Prípravné obdobie sme začali ako väčšina tímov 2. 5. 2018 a ukončíme 29. 6. 2018. Trénujeme jednofázovo predovšetkým v areáli ZŠ V. Javorku, pričom jeden tréning máme na zimnom štadióne,“ začal svoje hodnotenie hlavný tréner oboch kategórií starších žiakov Igor Marták. Tréningového procesu sa v kategórii 8. ŠHT zúčastňuje 16 hráčov a dvaja brankári. „Zameriavame sa na rozvoj všetkých kondičných, ale aj koordinačných schopností,  predovšetkým hravou formou. S prístupom hráčov môžem zatiaľ vysloviť spokojnosť.

Aktuálny káder 8. ŠHT v prípravnom období 2018/2019

Brankári: Peter Sagan, Oliver Maník

Obrancovia: Martin Sluka, Jakub Ako, Jozef Šmárik, Jakub Beňuš, Jakub Maťaťa, Adrián Kuriak

Útočníci:  Andrej Štefánik, Dávid Dadaj, Boris Duľa, Milan Kuriak, Peter Srba, Nikolas Tretinár, Matúš Kopásek, Ondřej Kleja, Samuel Holeša, Dávid Figura

 

 

Rovnako ako v prípade ôsmakov, aj ich mladší kolegovia absolvujú prípravné obdobie od 2.5.2018 do 29. 6. 2018. „Podobne ako v staršej kategórii, aj siedmaci trénujú jednofázovo, no väčšinou na zimnom štadióne. Tréningový proces doplňujeme o dve jednotky v ZŠ V. Javorku,“ rozhovoril sa tréner Marták a pokračoval: „Tréningového procesu sa momentálne zúčastňuje 16 hráčov a traja brankári s tým, že by k nám mal pribudnúť ešte jeden hráč z Prešova. Zameriavame sa na rozvoj rýchlosti, obratnosti, výbušnej sily a základnej vytrvalosti, ale aj koordinačným schopnostiam hravou formou.“

Aktuálny káder 8. ŠHT v prípravnom období 2018/2019

Brankári: Ivana Latková, Daniel Vrábel, Ján Bútora

Obrancovia: Jakub Harvánek, Samuel Mlynár, Ján Zrebný, Richard Krajčík, Viktória Srbová, Daniel Cabadaj, Peter Pagáč

Útočníci: Andrej Tomašec, Dário Lašš, Patrik Kašša, Marek Serva, Filip Švaňa, Samuel Koštek, Šimon Kopij, Pavel Bros, Patrik Szátmar

 

 

Attachment