Letná príprava úspešne za nami

Leto je časť hokejovej sezóny, ktorá nepatrí medzi najobľúbenejšie medzi hráčmi, ale zároveň, je veľmi dôležitou z hľadiska tej „ľadovej“ sezóny. Inak tomu určite nie je ani v mládežníckom klube MsHKM Žilina, kde sa všetci na začiatku júla rozišli na zaslúžené dovolenky, aby sa čoskoro opäť stretli v tréningovom procese pred ročníkom 2014/2015.

Juniori a dorastenci prevažne na „zimáku“

20140506_081616

Juniorský a dorastenecký tím si rozložili svoj tréningový stan v priestoroch zimného štadióna, resp. športového gymnázia na Rosinskej ceste v Žiline. Tak ako už pred minulou sezónou, aj tentokrát sa vedľajšia plocha ZŠ V. Závodského zmenila na dočasnú telocvičňu, ihrisko a posilňovňu súčasne. Okrem toho vyšli v ústrety hokejistom aj kamaráti futbalisti, a tak bolo k dispozícii aj trávnaté ihrisko pri tréningovej hale. „Letná príprava oboch extraligových kolektívov – juniorov a dorastu, sa konala z prevažnej časti v priestoroch tréningovej haly zimného štadióna. Okrem týchto dvoch družstiev, využili dobré podmienky na trénovanie vo vlastných priestoroch aj seniori MsHK a tím dievčat. Touto cestou by som chcel poďakovať aj predstaviteľom futbalového MŠK a športového gymnázia, ktorí nám taktiež pomohli priestormi k bezproblémovému zvládnutiu letnej časti sezóny,“ nechal sa počuť manažér mládeže a tréner extraligového dorastu Róbert Rehák.

20140617_164352

Žiaci v nových priestoroch ZŠ V. Javorku

20140612_134153

S novými priestormi sa pred týmto letom stretli všetky žiacke družstvá spod Dubňa. Po presťahovaní hokejovej školy na ZŠ V. Javorku na Hlinách, sa aj tréningový proces presunul do dvoch telocviční, na dve vonkajšie ihriská a bežeckú dráhu v areáli spomínanej základnej školy. Ideálne podmienky na tréning znásobili nové pomôcky ako sú TRX, Aquahity, Fit lopty, Balance boardy, body shaper stick a iné, ktoré pribudli do školského vybavenia na ZŠ V. Javorku. Okrem toho si mladí hokejisti raz do týždňa dopriali regeneračno-vytrvalostný tréning v Mestekej krytej plavárni.

20140612_134345

Prípravu spestrilo aj sústredenie

Okrem prípravy v domácich podmienkach sa dve mládežnícke družstvá zúčastnili v poslednom týždni sústredenia v Tatrách, kde sa tréneri zamerali na doladenie športovej výkonnosti svojich zverencov. Hráči 8. ŠHT a tím dievčat si v krásnom vysokohorskom prostredí vyskúšali tréning v trojfázovom režime a zavŕšili tak vydarenú letnú časť hokejovej prípravy. „Sústredenie vo vysokohorskom prostredí dopadlo veľmi dobre. Chlapci, ale aj dievčatá, si schuti zatrénovali. Využili sme pekné terény, ako aj neďalekú Tatralandiu. Ďalším významom takéhoto sústredenia je aj vzájomné spoznávanie sa chlapcov a utuženie kolektívu, ktorý bude spolu ťahať celú nasledujúcu sezónu,“ povedal hlavný tréner 8. ŠHT Ján Kocúr.

10406632_727778997286016_3339347897492010312_n

Dve mládežnícke družstvá sa zúčastnili letného sústredenia na konci prípravy