V európskej sekcii draftu do NHL Horanský a Lantoši

Odchovanec žilinského hokeja Stanislav Horanský ml. a útočník Róbert Lantoši (pôvodom z Prievidze, ale pôsobil v mládežníckych štruktúrach MsHK), sú dvoma z desiatich mien slovenských hráčov, ktorí sa prebojovali do rebríčka vstupného draftu do NHL 2014. Podľa organizácie CSS (Central Scouting Service) by patrila Horanskému 96. priečka a Lantoši by bol na 125. mieste.

Najvyššie postaveným hráčom spod Tatier je v tejto draftovej predpovedi hráč bratislavského Slovana Milan Kolena, ktorého meno figuruje na 59. mieste. Do prvej trojice sa okrem Stanislava Horanského, dostal aj Dávid Gríger (Energia Karlovy Vary). Obaja hráči kedysi pôsobiaci pod Dubňom, už momentálne zarezávajú v zahraničí. Stanislav Horanský po pôsobení v slovenskej reprezentačnej dvadsiatke a  v mládežníckych štruktúrach HC Biel, už podpísal profesionálny kontrakt s týmto švajčiarskym klubom. Róbert Lantoši strávil posledné dve sezóny vo švédskom klube Västerås a nechýbal ani v reprezentáciách do 18 a 20 rokov.