V nominácii Róberta Petrovického aj viacerí Žilinčania

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov odštartuje novú sezónu 2019/2020 už na začiatku augusta turnajom U20 Summer Hockey Challenge. V nominácii trénera R. Petrovického si našlo miesto aj viacero odchovancov spod Dubňa.

Nový kormidelník najstaršej mládežníckej kategórie na Slovensku síce prerazil do veľkého hokeja v Trenčíne, ale zainteresovaní veľmi dobre vedia, že je odchovancom žilinskej hokejovej školy. Spolu s bratom Ronaldom vyrastali v Žiline a tu aj získali svoje prvé skúsenosti s ľadovým hokejom. Tie Róbert teraz spoločne s ďalším Žilinčanom a dlhoročným masérom MsHK Miroslavom Harvančíkom, odovzdáva mladým adeptom s dvojkrížom na prsiach. Na prvú akciu v sezóne, ktorou je turnaj Summer Hockey Challenge v Poprade, nominoval aj niekoľkých Žilinčanov. O ochranu slovenskej bránky budú dbať aj dvaja gólmani so žlto-zelenou súčasnosťou, či minulosťou. Jedným z trojice brankárov v slovenskom tíme je minuloročná opora juniorského tímu MsHKM Jakub Lackovič, ktorý by mal na turnaji nastupovať spolu so Samuelom Hlavajom a odchovancom žilinského hokeja Samuelom Vyletelkom. Ten v uplynulých troch sezónach šíri dobré meno slovenského a žilinského hokeja za veľkou mlákou. Po pôsobení v NAHL, ho čaká nová skúsenosť v ďalšej americkej mládežníckej súťaži USHL v tíme Lincoln Stars. Okrem dvoch odchovancov v bránkovisku, bude mať Žilina zastúpenie aj medzi obrancami, keď sa užšej nominácie dostal Marcel Dlugoš. Fyzicky výborne disponovaný bek to na začiatku sezóny skúšal v QMJHL, ale sezónu napokon strávil vo výbere SR 20 a zúčastnil sa tiež MS, na ktorých strelil v najcennejšom drese dva góly. Zvyšok sezóny strávil v Žiline, kde obliekal dresy juniorov a seniorov. Na svoju šancu vo výbere trénera Petrovického čakajú aj žilinskí náhradníci v útoku a to Simeon Pjatak a Andrej Straka.     

Attachment