Žilinské hokejistky s bronzovou trofejou

V dňoch 18. – 19. marca 2017 sa v susednom Poľsku, v mestečku Krynica – Zdroj, konal medzinárodný hokejový turnaj dievčat, na ktorom bojovným Žilinčankám len tesne uniklo striebro a „vlčice“ nakoniec odchádzali s bronzovými medailami.

Žilinské hokejistky odohrali pod trénerskou taktovkou Mendrej – Kujan tri úžasné stretnutia s jednou prehrou s družstvom MKHL Krynica –Zdroj,Poľsko 1:3 – za Žilinu skórovala Vrbinská (Pekárová, Stupáková), s jednou remízou s družstvom MKS CRACOVIA Krakow 2:2 – za Žilinu skórovali Vrbinská a Lodňanová Veronika a s jedným víťazstvom nad družstvom ICE DREAM Košice  9:1 – za Žilinu skórovali Vrbinská, Berešíková (Vrbinská), Berešíková, Mendrejová, Stupáková (Mendrejová),Vrbinská, Berešíková(Kolenčíková), Nemčíková (Zemiaková),Brosková.

Súpiska MsHKM: Dzurillová – Brosková, Kolenčíková, Mendrejová, Zemiaková – Vrbinská, Nemčíková, Berešíková, Stupáková, A. Lodňanová, V. Lodňanová, Pekárová, Gancárová, Bičanovská. Realizačný tím: tréneri: Mendrej, Kujan, vedúci družstva: Vrbinská, manažér: Zemiaková.

Konečné poradie: 1. MKHL Krynica –Zdrój, 2. MKS CRACOVIA Kraków, 3. MsHKM Žilina, 4. ICE DREAM Košice

Okrem zisku trofeje za tretie miesto a bronzových medailí  po skvelom športovom výkone odchádzali žilinské vlčice z turnaja aj  s individuálnym ocenením pre najlepšiu brankárku Natáliu Dzurillovú a s množstvom skvelých zážitkov a historických momentov.

Martina Vrbinská so 4 gólmi a jednou asistenciou sa stala najproduktívnejšou žilinčankou, zároveň najlepšou hráčkou v zápase s Krynicou, Rebeka Berešíková zažila svoj prvý historický hetrik a bola ocenená trofejou za najlepšiu hráčku zápasu s Košicami, obrankyňa Katka Brosková vsietila svoj prvý gól, Emma Nemčíková pokrstila gólom svoju novú hokejku, Veronika Lodňanová sa stala najlepšou hráčkou v zápase s Krakovom, a s družstvom si zahrala jeden zápas aj manažérka Mária Zemiaková. Skvelým bojovným výkonom sa okrem vyššie spomenutých predstavili aj ďalšie dievčatá ako Vladka Bičanovská, Annamária Lodňanová či Vaneska Gancárová. Premiéru mala vedúca družstva Adriana Vrbinská, ktorá svoju úlohu zvládla na výbornú. Novým „kustodom“ sa stal malý Adam a fanúšikovskú úlohu zvládli Alena Lodňanová s Ľubkou Bičanovskou. Všetci spolu vytvorili  jeden úžasný kompaktný tím hodný uznania v reprezentácii svojho klubu MsHKM Žilina a svojho mesta Žilina.

Už 22. – 23.4.2017 na zimnom štadióne v Žiline budú mať dievčatá možnosť predviesť svoje hokejové umenie na hokejovom turnaji pod záštitou primátora mesta Igora Chomu – Viliam Pongrác memorial cup, na ktorý žilinské hokejistky s realizačným tímom všetkých srdečne pozývajú a vopred ďakujú za podporu a priazeň.

Do svojich radov dievčatá radi privítajú nové záujemkyne o ľadový hokej, ktoré vedia korčuľovať. Zároveň je možnosť využiť kvalitnú hokejovú prípravku MsHKM Žilina, ktorá má svoje dvere otvorené rovnako tak pre chlapcov aj pre dievčatá.

 

Attachment