3. a 4. HP v sezóne 2019/2020: Najzákladnejším cieľom tréning a zábava

V hodnotení sezóny 2019/2020 nám zostali posledné dva ročníky, ktorými sú najmenší hokejisti v klube a to prípravkári. Akú sezónu majú za sebou hráči 3. a 4, ročníka nám prezradí ich hlavný tréner Marek Majtán.

V kategóriách 3. a 4. HP sme sa počas celej sezóny 2019/2020 zameriavali najmä na nácvik korčuľovania vpred a vzad, a taktiež na nácvik herných činností jednotlivca ako sú – uvoľňovanie sa s pukom a bez, prihrávanie a spracovanie puku, nácvik streľby,“ rozhovoril sa tréner žilinských prípravkárov Marek Majtán a pokračoval: „Vo veľmi veľkom rozsahu sme zaradili do tréningu aj prípravné hry na malom priestore, kde bolo najviac vidno, ako chlapci dokážu svoje osvojené pohyby a zručnosti využívať. Najzákladnejším cieľom u oboch kategóriách bolo dosiahnutie dvoch vecí: tréning+zábava. Toto hodnotím veľmi pozitívne, dochádzka detí na tréningy bola výborná a z hokeja, a najmä z cvičenia mali radosť, čo je v týchto kategóriách najpodstatnejšia vec. Taktiež sme v tejto sezóne začali aplikovať na chlapcoch viac otvorených cvičení, kde oni sami rozhodovali o tom, ako danú situáciu vyriešia a veľmi sa nám tento spôsob osvedčil a budeme ho využívať aj naďalej.

Žilinskí štvrtáci na domácom turnaji pod Dubňom

Najvýraznejším bodom sezóny chuť a odhodlanie

V čom boli zverenci trénerov Majtána a Kureja v sezóne najvýraznejší, alebo v čom naopak treba ešte pridať nám prezradil hlavný tréner. „Musím sa vyjadriť, že v oboch kategóriách sa vytvoril veľmi dobrý kolektív detí, s ktorými bola radosť pracovať počas celej sezóny. Taktiež prístup a disciplína počas tréningového procesu bola u väčšiny skvelá. Išli sme krok po kroku, mesiac po mesiaci v nácviku nových činností a u chlapcov to bolo vidieť. Výrazne sa posunuli vpred, ale nesmieme poľaviť a pokračovať v tvrdej, ale súčasne zábavnej práci aj naďalej. Najvýraznejšia bola chuť a odhodlanie u väčšiny detí sa učiť nové veci.

Hráči 3. ŠHT sa tešia po úspešnom ťažení domácim turnajom

Turnaje = zážitok a zábava

Pre každého hokejistu je najväčším sviatkom deň zápasu, kedy si môže svoje natrénované zručnosti porovnať so súperom. Inak tomu určite nie je ani v najmladších kategóriách. „Oba naše ročníky odohrali počas sezóny povinnú dávku zväzových turnajov (v počte 8 v oboch kategóriách), kde dostali príležitosť si zahrať všetky deti. Výsledky v týchto kategóriách vôbec nie sú podstatné, ale z pozorovania na iných družstvách, môžeme s kolegom Kurejom zhodnotiť, že sme na dobrej ceste v napredovaní. S oboma kategóriami sme absolvovali aj turnaje v Čechách, kde konkurencia tímov bola omnoho vyššia, decká mali z turnajov zážitok a zabavili sa,“ uzavrel debatu na tému uplynulej sezóny tréner M. Majtán.


Káder 4. HP v sezóne 2019/2020:

Bálint Tobias, Belaník Vladimír, Cabada Robert, Denci Maroš, Devečka Lukáš, Holaza Nikolas, Jurík
Lukáš, Kaestner Adam, Kopačka Nikolas, Kopčan Patrik, Králik Andreas, Krajčí Dušan, Kuba Jakub, Laco Marek, Lehotský Tomáš, Melo David, Novák Max, Pirošík Peter, Raček Martin, Schultz Martin, Šajtlava Branislav, Širanec Šimon, Zakopčan Šimon, Dudáš Daniel

Tréneri: Majtán Marek, Kurej Dávid


Káder 3. HP v sezóne 2019/2020:

Bičanovský Ján, Badr Theo, Ficek Tomáš, Harcek Kristian, Chovanec Roman, Kapustová Lea, Kontšek
Roman, Látka Andrej, Lešťan Jakub, Molčík Patrik, Ondris Slavomír, Urdák Matúš, Zemiak Adam, Golian Ľubomír

Tréneri: Majtán Marek, Kurej Dávid

Attachment