6. ŠHT v sezóne 2019/2020: Jediná prehra v sezóne hovorí jasnou rečou

Šiesty hokejový ročník je výsledkovo najlepším v celej štruktúre MsHKM. V uplynulej sezóne stratil iba dva body za jedinú prehru a svojim súperom s radosťou nadeľoval dvojciferné výsledky. Hodnotenie trénera Martina Petného, tak bolo po zásluhe plné pozitív a superlatívov. 

Sezónu hodnotím vysoko pozitívne. Hráči v ročníku sú veľmi vyspelí, zapálení a súťaživí. Práca s nimi bola nesmierne „ľahká“, nakoľko mali obrovskú chuť učiť sa a zdokonaľovať sa,“ rozhovoril sa tréner žilinských šiestakov, ktorí ovládli 25 z 26 ligových zápasov a pokračoval: „V ročníku je viacero výrazných hráčov, ktorí ukazujú potenciál a líderské vlastnosti. Zápas v Martine, ktorý bol jedinou ligovou prehrou v sezóne, bol vo veľkej miere ovplyvnený chorobou, ktorá nás v tom čase zastihla.

Súperi žilinských šiestakov väčšinou končili na kolenách, čo dokumentuje aj fotografia z duelu proti Námestovu

Najväčší dôraz kladený na tréningový proces

V tréningovom procese, ktorý je v týchto kategóriách nesmierne dôležitý, sa tréneri sústredili najmä na nácvik a zdokonaľovanie HČJ, ale nechýbalo ani veľa zábavy. „V tréningu okrem HČJ, prevládala najmä hra (riadená hra, hra na malom priestore, prípravné a pohybové hry, voľná hra), ale takisto sme využívali aj drillovú formu tréningu. Vzhľadom na vysokú úroveň herných činností jednotlivca (HČJ) a ich herného myslenia, sme mali možnosť nacvičovať aj náročnejšie herné kombinácie a herné situácie. Tento nácvik mal predovšetkým formu riadenej hry a prípravných hier,“ konštatoval tréner Petný.

Útočník Kristián Macák vo svojej typickej hernej činnosti, ktorou bolo predovšetkým strieľanie gólov

Tímová hra a ochota ísť do kombinácie

Mladí „vlci“ dokázali v 26 zápasoch streliť neuveriteľných 302 gólov, čo znamená takmer 12 gólov na zápas. Aj preto sa zdá, že práve ofenzíva bola tou najväčšou zbraňou 6. ŠHT. „S kolegom Jurajom Chovanom, sme sa snažili našich zverencov viesť najmä k útočnému spôsobu hry, dravosti a vôli víťaziť. Ako som už spomínal, v tíme je veľa individualít, ktorých úroveň herných činností a herného myslenia je na veľmi vysokej úrovni na ich vek. Tlačili sme ich do konštruktívnych riešení všetkých situácií na ľade a to v každom pásme a v každej fáze hry. Za hlavný dôvod takto vysokého počtu strelených gólov pokladám tímovú hru a ochotu ísť do kombinácie, prihrať kamarátovi do prázdnej brány a podobne. Výsledkom toho, bolo nespočetné množstvo nádherných gólov, úžasných kombinácií, či individuálnych akcií, pri ktorých som mohol len sňať pomyselný klobúk a tlieskať chlapcom a dievčaťu za to, čo predvádzali a dokázali. Za hokej aký chlapci a Nelka predvádzali, by sa nemusel hanbiť ani nejeden seniorský tím.

Ďalšia žlto-zelená útočná lavína sa valí na súperovu bránku

Kvalitné zápasy aj mimo ligovej konfrontácie

Žilinskí šiestaci dominovali v oboch častiach súťaže – základnej i nadstavbe. Všetci dobre vieme, že výsledky alebo postavenie v tabuľke je v tomto ročníku nepodstatné. Čo však hovorí na výsledky svojich zverencov tréner Martin Petný? „Súhlasím, že výsledky nie sú podstatné, čo ale podstatné je, je odohranie kvalitných zápasov, v ktorých sa majú hráči možnosť rozvíjať. Na začiatok treba povedať, že počas celej sezóny sme hrali celé družstvo pokope. Nakoľko vo vyšších ročníkoch je veľký počet hráčov, nebol moc priestor na posun tých najšikovnejších v ročníku. V iných kluboch túto výhodu zrejme nemali, a to sa do určitej miery podpísalo pod naše umiestnenie v tabuľke a pod kvalitu odohraných zápasov. Popravde, musím povedať, že počas celej sezóny sme v lige neodohrali veľa kvalitných zápasov. Napriek tomu sme sa snažili chlapcom nájsť priestor na konfrontáciu s družstvami na „našej“ úrovni. Počas sezóny sme sa zúčastnili dvoch mini turnajov s tímami Dukla Trenčín a Hoba Bratislava, ktoré patria v tomto ročníku medzi to najlepšie na Slovensku. Práve tieto konfrontácie boli pre nás to správne zrkadlo a motivácia naďalej sa zlepšovať. Touto cestou by som chcel poďakovať kolegovi, Jozefovi Urdákovi, ktorého zásluhou sme sa mohli týchto, pre nás veľmi potrebných zápasov, zúčastniť.

Takýto typický obrázok si rodičia a priaznivci mladých „vlkov“ mohli v ligovej sezóne vychutnať až 302-krát. Zľava: Alex Puškár, Marco Žabka a Nela Lopušanová

V sezóne superlatív aj jedna „facka“

Tento ročník a jeho uplynulá sezóna je plná superlatív. Dá sa vôbec nájsť aj niečo, čo by sa dalo zlepšiť, alebo s čím boli tréneri počas sezóny nespokojní? „Neviem, či to môžem nazvať nespokojnosť, ale nedá mi nespomenúť domáci vianočný turnaj. Na turnaj sa nám podarilo dostať kvalitné družstvá a tak sme mali možnosť odohrať 5 veľmi kvalitných zápasov. Na turnaji sme nedokázali ani raz zvíťaziť a skončili sme na poslednom mieste. Umiestnenie nebolo, až tak podstatné ako naša hra. Turnaj sme absolútne nezvládli po psychickej stránke, ale vzhľadom vek hráčov to nie je vôbec nič neobvyklé a katastrofálne. Aj napriek tomu, bol tento turnaj tým najlepším zdvihnutým prstom a „fackou“, ktorú sme potrebovali v tom čase dostať. S kolegom sme mali možnosť pracovať s ročníkom druhú sezónu. Pre mňa, ako trénera, bolo obrovskou radosťou a motiváciou pracovať s týmto kolektívom. Chlapci a slečna majú z hokeja neskutočnú radosť, na každom z nich je vidieť, že hokej milujú a je to práve to, čím by sa raz chceli možno živiť. Na svoj vek sú veľmi vyspelí, majú svoje sny a už teraz presne stanovené ciele, ku ktorým sa chcú vo svojom hokejovom živote dopracovať. Práve to ich predurčuje, aby tieto sny a ciele raz v živote naplnili a dosiahli,“ uzavrel svoje obsiahle hodnotenie uplynulej sezóny lodivod žlto-zelených Martin Petný.

Výsledkovo najúspešnejší tím pod Dubňom, 6. ŠHT na domácom turnaji T+T cup


Káder 6. ŠHT v sezóne 2019/2020:

Brankári: Veselý Matyáš, Kosa Matej, Furmánek Tomáš

Obrancovia: Kubáň Ivan, Hlavoň Jozef, Smolka Samuel František, Švantner Tobias, Smolka Tomáš, Gancár Lukáš, Marmorstein Alex

Útočníci: Puškár Alex, Ondoš Tomáš, Piala Šimon, Lopušanová Nela, Urdák Lukáš, Jánošík Juraj, Ftáček Samuel, Koša Patrik, Harvánek Matej, Brna Mário, Ondruš Michal, Drdák Pavol, Žabka Marco, Šťastný Matej, Macák Kristián

Tréneri: Petný Martin, Chovan Juraj


Tabuľka regiónu Stred – skupina Sever

1. Žilina 14 14 0 0 178:51 28
2. Orava 14 11 0 3 125:75 22
3. Martin 14 9 0 5 97:55 18
4. P. Bystrica 14 7 1 6 85:65 15
5. Púchov 14 6 1 7 81:86 13
6. D. Kubín 14 4 1 9 81:106 9
7. Dubnica 14 2 1 11 63:153 5
8. Ružomberok 14 1 0 13 37:156 2


Tabuľka regiónu Stred – skupina o 1. – 8. miesto

1. Žilina 12 11 0 1 124:38 22
2. Martin 11 7 1 3 58:39 15
3. Zvolen 13 7 0 6 65:63 14
4. Orava 12 5 3 4 65:66 13
5. P. Bystrica 12 4 3 5 54:75 11
6. B. Bystrica W 13 4 2 7 62:69 10
7. Brezno 12 3 2 7 47:71 8
8. L. Mikuláš 11 1 1 9 40:94 3

Attachment