Rozvoj koordinačných a kondičných schopností detí a mládeže v ĽH (U15)

Súčasný pohľad na vývoj v ľadovom hokeji, základné predpoklady rozvoja pohybových schopností, či efektívne využitie senzitívnych období vo vývoji mladých hokejistov. To boli hlavné témy posledného webinára SZĽH, ktorých sa ako tradične, zúčastnili aj tréneri MsHKM Žilina.

Webinár viedol Mgr. Matúš Dzian – Absolvent odboru kondičný tréner vo vrcholovom športe na FTVŠ UK. Viac ako 10-ročné skúsenosti s mládežníckym hokejom. Šesť rokov pôsobil ako kondičný tréner v HC Slovan Bratislava pri mládežníckych kategóriách a 4-tým rokom zastrešuje mládežnícke hokejové reprezentácie, kde prešiel okrem 20-tky každou vekovou kategóriou. Je spoluzakladateľom koncepcie “Individual approach of movement “a hlavným performance trénerom pre Elix Performance.

Čo sa na tomto webinári tréneri dozvedeli:
1. SÚČASNÝ pohľad na športový výkon v ľadovom hokeji
2. Stabilita a mobilita ako základný predpoklad ďalšieho rozvoja pohybových schopností
3. Efektívne využitie senzitívnych období na rozvoj jednotlivých pohybových schopností – hravá a zábavná forma
4. Praktické ukážky videá

Attachment