Tréneri MsHKM sa zúčastnili webinára „Ako pracovať so strachmi“

Slovenský zväz ľadového hokeja v spolupráci s neurokoučkou Andreou Vadkerti pripravili pre trénerov prvý webinár na tému „Ako pracovať so strachmi?“. Na tejto teoretickej online prednáške nechýbali ani viacerí tréneri MsHKM Žilina. 

Andrea má bohatú skúsenosť s koučovaním ľudí, ktorí potrebujú podávať výkon pod tlakom a popritom vedieť pracovať so sebou v náročných podmienkach. Koučovala prezidenta SR, špičkových sudcov, lekárov, ale aj obete Pol Potovho režimu v Kambodži. Je držiteľkou doktorátu z aplikovaných neurovied a ako členka Medzinárodnej federácie koučov v Singapure odkoučovala vyše 2 tisíc hodín na stovkách medzinárodných klientov.

Jej mentoring zapadne aj do hokejového prostredia. Je členkou pracovnej skupiny SZĽH pre osobný rozvoj hráčov a trénerov, v minulosti koučovala trénerov reprezentácie a ešte stále koučuje prezidenta SZĽH aj vybraných členov vedenia.

V spomínanom webinári určenom špeciálne pre trénerov sa aj zástupcovia žilinského hokeja dozvedeli:
• ako sa strachy vyvíjajú u detí a dospelých
• ako rozpoznať emócie, na ktorých strach klíči
• ako mozog podnety strachu spracuje a čo sa deje s vašim telom keď sa bojíte
• ako strach fyziologicky ovplyvňuje športový výkon
• aké sú pohlavné odlišnosti pri spracúvaní stresu

Myslím si, že webinár vedený Andreou Vadkerti naplnil očakávanie účastníkov. Téma ako pracovať so strachmi bola zaujímavá a určite prispela k rozšíreniu vedomostí zúčastnených. Veľkým prínosom bola aj diskusia s mentorom, kde Andrea priamo odpovedala na otázky, komunikovala v dialógu o problematike a snažila sa vysvetliť, akým spôsobom riešiť problémy vznikajúce v športe ako aj v živote. Určite by bolo vhodné a prospešné pokračovať s Andreou v ďalších webinároch a stretnutiach na rôzne iné témy,“ zhodnotil iniciatívu SZĽH jeden zo žilinských trénerov prítomných na webinári, Martin Hrnčár. 

Attachment