Žilinskí tréneri súčasťou webinára o úlohe trénera v športovej príprave hokejistu

Tak ako sme vás už informovali, dôležitou súčasťou napredovania žilinského mládežníckeho klubu, je vzdelávanie trénerov. Aj preto majú všetci mládežnícki „coachovia“ za sebou ďalší online webinár, tentokrát na tému „Akú úlohu hrá osobnosť trénera v športovej príprave hokejistu?“.

Webinár organizovaný Slovenským zväzom ľadového hokeja viedli PhDr. Tomáš Gurský, PhD, ktorý má vyše tridsaťročnú prax ako športový psychológ a Mgr. Michala Bednáriková, ktorá vyštudovala psychológiu na FiF UK v Bratislave a momentálne je športovou psychologičkou na Strednej športovej škole v Trenčíne.

Na tomto webinári sa naši tréneri naučili:

1. Aké sú kľúčové osobnostné charakteristiky a kompetencie úspešných trénerov
2. Ako môže tréner rozvíjať svoju osobnosť a profesionálne kompetencie v priebehu kariéry
3. Ako urobiť rýchlu sebareflexiu a monitoring osobnostného vplyvu
4. Ako zvládať kritické momenty, ktoré rozhodujú o celkovej úspešnosti trénera
5. Ako sa stať moderným koučom, inými slovami „kooperujúcim učiteľom“

Attachment